ورود |  عضويت|  EN
يكشنبه 04 فروردین ماه 1398

آخرین بروز رسانی 1398/01/03

  میز خدمات الکترونیک

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی استان اصفهان

 

97/10/12

مراسم گرامیداشت روز جهانی خاک


به گزارش روابط عمومی سازمان، این مراسم که با استقبال و شرکت بیش از 250 نفر از کارشناسان، پژوهشگران، دانشگاهیان، مروّجان، بهره‌برداران، همکاران روحانی، هنرمندان، سمن‌های زیست‌محیطی، کشاورزی و منابع طبیعی، علاقه‌مندان به پایداری خاک‌های استان و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات موزه ترویج کشاورزی واقع در مرکز تحقیقات کشاورزی، با تعامل و همگرایی همه مجموعه‌های تأثیرگذار و تأثیرپذیر برگزار شد حجه‌الاسلام حاجی آقای کوچک زاده مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در سخنان کوتاهی، با توجه به آموزه‌های نورانی دینی، خاک را امانت الهی دانستند و از همگان خواستند امانت‌دار خوبی باشیم و با بهره‌برداری صحیح، شکر نعمت‌های الهی را بجا آوریم. آقای مهندس مهرداد مرادمند قائم‌مقام سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تاکید بر توجه و حمایت بیشتر از حفاظت و پایداری منابع خاک و اراضی استان ،گفت: می توان با تلاش‌ها و پروژه‌های اجرا شده در مدیریت آب و خاک استان و همچنین با گشایش دفتر اداره کل خاک در معاونت آب و خاک وزارت در سال جاری، فعالیت های دفتر استانی خاک را شروع نموده و به مرور معضلات خاک های استان با اهتمام همکاران مدیریت آب و خاک مورد رصد و توجه قرار گیرد. ایشان در ادامه افزود:فرسایش فیزیکی و شیمیایی، آسیب پذیر شدن خاک ها در مقابل رواناب ها و سیل ها، کشت فشرده و کم توجهی به تناوب زراعی، خسته کردن، تراکم و فشردگی خاک ها و کشت ها، فقر طبیعی و شدید مواد آلی خاک ها و تخلیه عناصر غذایی در خاک ها بدون آن که متناظر با نوع و میزان استفاده، خاک ها تقویت شده و یا استراحت نمایند را مورد توجه قرار داد. ایشان در ادامه افزود: دیگر معضلات قلمرو خاک را آلودگی خاک ها، شور شدن خاک ها به دلیل بحران کمی و کیفی آب و تغییرات هیدروشیمیایی برخی آب های مورد استفاده، کم توجهی در مزارعی که با آب با شوری بیش از دو دسی زیمنس بر متر آبیاری می شوند، تغییرات گسترده کاربری اراضی کشاورزی و تخریب خاک ها بر روی تراس آبرفتی رودخانه زاینده رود به علت گسترش بی رویه سکونتگاه ها و کلانشهر اصفهان بر شمردند. در ادامه آقای دکتر علی‌اصغر شهابی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان در رابطه با اهمیت خاک‌ها گفت: خاک پدیده‌ای حیاتی و غیرقابل جایگزین برای کل فعالیت‌ها است و پایدارسازی خاک‌ها را شاه‌کلید پایداری تمامی زیست‌بوم‌ها و کنترل کننده چالش‌ها است. ایشان در ادامه افزود: توجه بیشتر همه مراجع و مسئولین و نیز بهره‌برداران به خاک‌ها در تمامی امور اجرایی، تولیدی، بهره‌برداری، آموزشی، پژوهشی و نظریه‌پردازی شدند و اعلام نمودند که مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان در بسیاری از زمینه‌های شناسایی خاک‌های استان و نیز استان‌های دیگر کشور و همچنین پایش چالش‌ها و ارائه راهکارهای پیشگیری و ساماندهی پیش‌قدم بوده و همچنان آمادگی دارد در این‌گونه زمینه‌ها همکاری مؤثر داشته باشد. شایان ذکر است ،در پایان همایش، از فعالان عرصه خاک تجلیل شد.
نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
سایر وبگاه ها وبگاه استان ها وبگاه شهرستان موضوع
  جستجو در اخبار
جستجو 

پیوندپرکاربرد اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
13:57 --28/12/97 --
تبریک سال نو ریاست سازمان
حلول سال نو و بهار پرطراوت از نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است و تقارن آن با میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر را به تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان و خانواده محترمتان مسئلت دارم .
10:55 --28/12/97 --
سالروز میلادباسعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع)
سالروز میلادباسعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر مبارک باد .
10:19 --27/12/97 --
بازدید آقای دکتر رمضان نژاد و هیات همراه از مرکز تولید نشاء جنوب در شهرضا
10:02 --27/12/97 --
افتتاح اولین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی درشهرضا
مراسم افتتاح اولین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی تحت نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور
12:21 --26/12/97 --
مانورگشت های ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی نوروز 98
سامانه 131 آماده دریافت اطلاع رسانی مردمی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان
09:57 --25/12/97 --
میوه و گوشت مرغ شب عید تامین شده است.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ذخیره سازی میوه شب عید بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار تماما توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده و توزیع آن به زودی آغاز می شود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
اطلاعیه فنی شماره 2 حفظ نباتات - شنبه 08 دی ماه 1397
جهت جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه ای   بيشتر...

کارشناسان محترم حفظ نباتات شهرستان ها
باتوجه به خسارت زیانبار مگس میوه مدیترانه ای و لزوم ردیابی آفت لازم است تله های فرمونی آفت هرچه سریعتر در باغات و میادین میوه و تره بار شهرستان ها نصب و بازدید از آن به صورت مرتب انجام گرفته و مدیریت را از نتیجه آن مطلع نمائید.  

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

ممنوعیت کشت هشت محصول در کشور عراق - يكشنبه 13 خرداد ماه 1397
آمادگی جهت صادرات محصولات مذکور   بيشتر...

بیمه تکمیلی جانبازان
پرداخت هزینه بیمه تکمیلی درمان جانبازان و افراد تحت تکفل ایشان   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 30 فروردین ما
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه 1396
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96   بيشتر...

قابل توجه مالكين تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال
به اطلاع كليه مالكين تراكتورها و كمباينهاي كشاورزي مي رساند، براساس مصوبات دهمين جلسه كميته كارشناسي نظارت و كنترل سوخت در سامانه تجارت آسان كشور و در راستاي اجراي تبصره 1 ماده 28 قانون افزايش بهره وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي مصوب تيرماه سال 1389 مجلس شوراي اسلامي ، كليه تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال كه فاقد شماره انتظامي مي باشد ، موظف هستند تا اسفندماه سال جاري نسبت به شماره گذاري وسيله خود اقدام نمايند. بديهي است از ابتداي اسفندماه سال جاري، تحويل سوخت به تراكتورها و كمباين هاي فاقد پلاك انجام نخواهد شد. متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به مراكز جهاد كشاورزي محل فعاليت خود مراجعه و در اسرع وقت نسبت به تشكيل پرونده شماره گذاري اقدام نمايند.  

 
اوقات شرعی
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 45788

عالی : 94%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 250
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 250

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 20615776
Visitors بازديد هاي امروز: 549
Visitors بازديد هاي ديروز: 6923

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1398/01/04 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا