ورود |  عضويت|  EN
دوشنبه 18 آذر ماه 1398

آخرین بروز رسانی 1398/09/18

  میز خدمت الکترونیک
اوقات شرعی
95/10/01

همایش اطلاع رسانی ساماندهی تولید ، واردات و توزیع مواد کودی


برخورد با متخلفان عرضه کودهای تقلبی قاطعانه است

مشاور معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و مسئول امور سامان‌دهی کود و بهبود تغذیه گیاهی گفت: امروز خط قرمز وزارت‌خانه رعایت استانداردها است و در صورت عدم رعایت موارد استاندارد شدید‌ترین برخوردها با متخلفان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، دومین همایش اطلاع‌رسانی سامان‌دهی تولید، واردات و توزیع انواع مواد کودی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان برگزار شد.

در این همایش آقای مهندس شمس‌اله ملازاده مشاور معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و مسئول امور سامان‌دهی کود و بهبود تغذیه گیاهی اظهار کرد: در سال 93 در طرحی عملیات پایش کودها انجام گرفت که نتایج آن باعث ابلاغ آیین نامه پایش و سامان‌دهی کود از طرف وزیر محترم جهاد کشاورزی شد.

وی ادامه داد: هر نوع کودی که شماره ثبت نداشته باشد در حکم کالای قاچاق است، امروز خط قرمز وزارت‌خانه رعایت استانداردها است و در صورت عدم رعایت موارد استاندارد شدید‌ترین برخوردها با متخلفان انجام می‌شود.

ایشان در ادامه با بیان اینکه کمبود مواد مغذی و عناصر در کودها نوعی کم فروشی محسوب می‌شود عنوان کرد: شورای راهبردی ستاد کود به ریاست جناب آقای وزیر و با همکاری و مشارکت تشکل‌های مختلف نیز به دنبال بررسی و برطرف کردن مشکلات در حوزه بازار کود است.

وی تصریح کرد: طبق آمار، مصرف کود در سطح کشور به اندازه نصف میانگین جهانی است، پس با این شرایط نیاز است کشاورزان را به مصرف کود به صورت اصولی و تلفیقی تشویق کنیم.

مهندس ملازاده افزود: خوشبختانه با توافقی که میان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد به امضا رسید بحث تدوین استاندارد برای شش نوع کود انجام شده و برای سایر کودها نیز این موضوع در حال پیگیری است.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود و بررسی‌های شکل گرفته، موسسه تحقیقات آب و خاک ملزم شد کود را به صورت تلفیقی ارائه و شرکت خدمات حمایتی نیز تنوع کودی خود را افزایش دهد.

مسئول امور سامان‌دهی کود و بهبود تغذیه گیاهی اضافه کرد: به زودی صادرات تمامی کودها را آزاد می‌کنیم تا امکان صادرات هر نوع کودی فراهم شود.

افتتاح آزمایشگاه رسمی کود در اصفهان

در ادامه این همایش دکتر کامبیز بازرگان رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور بیان کرد: تا به امروز 42 شرکت از اصفهان در سامانه ثبت کود کشور ثبت نام کرده‌اند که این میزان قابل توجه است.

وی تاکید کرد: در طول سالیان گذشته سهم بخش دولتی در تامین کود کاهش و سهم بخش خصوصی در این زمینه افزایش یافته که این اتفاقی مثبت محسوب می‌شود اما نیاز است در این زمینه، نظارت‌ها به درستی انجام شود.

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور تصریح کرد: تا به امروز حدود شش هزار و 193 مورد تقاضا برند فرمول کود ثبت شده که 85 درصد از این تقاضاها تعیین تکلیف شده است، در همین ارتباط بیش از 850 مورد عدم تطابق برند فرمول بوده و بیش از چهار هزار برند فرمول نیز مجوزهای لازم را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه برخورد با متخلفان توزیع کودهای تقلبی و بی‌کیفیت در دستور کار قرار دارد عنوان کرد: امروز محصولات کشاورزی داخلی به کشورهای مختلف صادر می‌شود و در صورتی که برای تهیه چنین محصولاتی از کودهای تقلبی و بی‌کیفیت استفاده شود به طور قطع مشکلاتی ایجاد می‌شود، پس باید توجه داشت چنین موضوعاتی به اقتصاد ملی کشور مرتبط است.

دکتر بازرگان خواستار ایجاد عزم ملی و فرهنگ عمومی در مبارزه با متخلفان در این بخش شد و گفت: خوشبختانه امروز و با افتتاح آزمایشگاه رسمی کود در اصفهان بخشی از مشکلات ما در این زمینه برطرف می‌شود.

کشاورزی پایدار لازمه ایجاد امنیت غذایی

محمد اصغر شهابی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان نیز در این همایش عنوان کرد: امروز اگر جامعه‌ای سالم می‌خواهیم باید آب، خاک و محیط زیست سالم داشته باشیم تا در نهایت به غذا و انسان سالم برسیم.

وی کشاورزی پایدار را لازمه ایجاد امنیت غذایی دانست و ادامه داد: در شرایط کنونی وضعیت خاک‌ها برای کشاورزی چندان مطلوب نیست زیرا تنها به فکر استفاده از خاک بوده‌ایم و اقدامی جهت تقویت خاک در طول سالیان متمادی شکل نگرفته است و این موضوع جای تامل دارد.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان تاکید کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه کود در حال انجام است، و در این زمینه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

توزیع هرگونه کود بدون شماره ثبت ممنوع

حمید رضا رحمانی دبیر کارگروه نظارت و کنترل کیفی انواع مواد کودی استان اصفهان هم ضمن ارائه عملکردی از فعالیت‌های این کارگروه اظهار کرد: توزیع هرگونه کود بدون شماره ثبت ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: برای اینکه کارگروه، بازوی اجرایی قدرتمندی در اختیار داشته باشد، گروه نظارت و نمونه‌برداری ایجاد شد و این گروه به صورت مستمر وضعیت کودهای موجود در سطح استان را مورد بررسی و پایش قرار می‌دهد.

دبیر کارگروه نظارت و کنترل کیفی انواع مواد کودی استان اصفهان گفت: کارگروه با برپایی جلسات منظم و مستمر شرایط را بررسی می‌کند تا از بروز تخلفات جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: درصورتی که شخصی قصد داشته باشد از اصالت کد ثبتی و مرغوبیت کود اطلاع پیدا کند می‌تواند با ارسال شماره کود به سامانه پیامکی 3000646424 از وضعیت کود مورد نظر مطلع شود.

مهندس رحمانی عنوان کرد: امروز با راه‌اندازی آزمایشگاه رسمی کود در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اولین آزمایشگاه از این نوع در استان و سومین آزمایشگاه در سطح کشور افتتاح می‌شود، این آزمایشگاه که استانداردهای لازم را دریافت کرده می‌تواند در موضوعاتی همچون کود، پساب و آب فعالیت داشته باشد.

لازم به ذکر است پس از برگزاری سخنرانی‌ها، پانل پرسش و پاسخ انجام و در مراسمی با حضور مسئولین ملی و استانی اولین آزمایشگاه رسمی کود در بخش تحقیقات خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان به بهره‌برداری رسید.

 

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
موضوع اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
12:59 --18/09/98 --
حذف ۱۲ آفت‌کش وارداتی برای حمایت از تولید داخل
معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از اقدامات سازمان حفظ نباتات در راستای حمایت از تولید داخلی، حذف ۱۲ سم وارداتی و جایگزینی آن با محصولات شرکت‌های داخلی بود.
12:35 --18/09/98 --
توصيه هاي هواشناسي كشاورزي استان اصفهان
توصيه هاي هواشناسي كشاورزي استان اصفهان ، ((يكشنبه 17الي24 آذر))
11:32 --16/09/98 --
16 آذر روز دانشجو
16 آذر روز دانشجو گرامی باد .
21:29 --15/09/98 --
۱۵ آذر روز حسابدار
۱۵ آذر روز حسابدار گرامی باد .
11:39 --12/09/98 --
روز جهانی معلولین
روز جهانی معلولین گرامی باد .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
بیماری ویروسی آنفلوانزای پرندگان
بیماری ویروسی آنفلونزای پرندگان   بيشتر...

سرمازدگی و روش های پیشگیری
سرمازدگی و روش های پیشگیری   بيشتر...

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

اطلاعیه پخش برنامه تلویزیونی کوشش و رویش
عنوان برنامه : تولید تخم مرغ با کیفیت زمان پخش چهارشنبه مورخ 20 آذر 1398 ساعت 20:30 از شبکه اصفهان تکرار برنامه : پنجشنبه مورخ 21 آذر 1398 بعداز اذان مغرب از شبکه اصفهان  

رویداد ماراتون صادرات - چهارشنبه 13 آذر ماه 1398
عبور از مرزها با نوآوری جمعی ویژه شرکت های تخصصی ، نوآفرینان و دانش آموختگان علاقمند به حوزه صادرات   بيشتر...

اطلاعیه بیمه محصولات کشاورزی - يكشنبه 26 آبان ماه 1398
تعداد محصولات تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان   بيشتر...

اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید - یکشنبه 18 آذر ماه
اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی در بررسی تسهیلات دام سبک ( گوسفند و بز )   بيشتر...

چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان - يكشنبه 19 آبان ماه 1398
از تاریخ 18 الی 23 آبان ماه - ساعت بازدید 9 صبح الی 20شب واقع در پل شهرستان - نمایشگاه بین المللی  

سومین جشنواره گل و گیاهان زینتی پاییزه - پنج شنبه 02 آبان ماه 1398
از تاریخ 8 الی 17 آبان از ساعت 9 صبح الی 20 شب   بيشتر...

لیست تازه های کتاب - شنبه 23 شهریور ماه 1398
جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر به سامانهwww.samanpl.ir مدیریت کتابخانه های عمومی کشور مراجعه نمایند.   بيشتر...

نمایشگاه بین المللی صنعت ایران در شهرباکو - شنبه 23 شهریور ماه 1398
دعوت نمایشگاه بین المللی صنعت ایران در شهرباکو کشور آذربایجان   بيشتر...

فراخوان - پنج شنبه 14 شهریور ماه 1398
فراخوان ششمین کنفرانس بین المللی-منطقه ای تغییراقلیم   بيشتر...

اطلاعیه امور اراضی - شنبه 10 فروردین ماه 1398
براساس ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در صورتی که مالکان و یا متصرفان اراضی زراعی و باغ ها بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری نمایند علاوه بر قلع و قمع بنا ، به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی به قیمت روز و با کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده است محکوم خواهند شد  

قابل توجه مالكين تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال
به اطلاع كليه مالكين تراكتورها و كمباينهاي كشاورزي مي رساند، براساس مصوبات دهمين جلسه كميته كارشناسي نظارت و كنترل سوخت در سامانه تجارت آسان كشور و در راستاي اجراي تبصره 1 ماده 28 قانون افزايش بهره وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي مصوب تيرماه سال 1389 مجلس شوراي اسلامي ، كليه تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال كه فاقد شماره انتظامي مي باشد ، موظف هستند تا اسفندماه سال جاري نسبت به شماره گذاري وسيله خود اقدام نمايند. بديهي است از ابتداي اسفندماه سال جاري، تحويل سوخت به تراكتورها و كمباين هاي فاقد پلاك انجام نخواهد شد. متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به مراكز جهاد كشاورزي محل فعاليت خود مراجعه و در اسرع وقت نسبت به تشكيل پرونده شماره گذاري اقدام نمايند.  

 
  جستجو در اخبار
جستجو 

  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 49249

عالی : 94%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 131
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 131

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 21826505
Visitors بازديد هاي امروز: 5038
Visitors بازديد هاي ديروز: 4906

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1398/09/18 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا