ورود |  عضويت|  EN
شنبه 12 اسفند ماه 1402
 

آخرین بروز رسانی 1399/05/22

Module Border Module Border
  تاریخچه پرتال سازمان 

 

تاريخچه پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان

سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از سال 1380 از تکنولوزی وب جهت ارائه خدمات و اطلاعات آماری و کشاورزی خود به شهروندان استفاده کرده و از سال 1387 به دليل دسترسی سريع تر و آسان تر شهروندان به خدمات و اطلاعات کشاورزی ، ارائه خدمات خود را از طريق پرتال شروع کرد.

پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان شامل 36 زیرپرتال می باشد که توسط 24 کاربر از مدیریت جهادکشاورزی شهرستان های تابعه و 12 کاربر از مدیریت های داخلی سازمان و ادارات وابسته به روزرسانی می گردد. لازم به توضیح است که پرتال سازمان نیز توسط 20 نفر از کارشناسان بخش های مختلف سازمان در حال به روزرسانی می باشد.

پرتال سازمان جهادکشاورزی در دومین جشنواره ارزیابی وبگاه دستگاه های اجرائی استان اصفهان که توسط استانداری اصفهان برگزار شد در سال 1391 مفتخر به کسب رتبه اول وبگاه های ادارات و سازمان ها گردید.

 

امکاناتی که پرتال سازمان در اختیار کاربران داخلی و برون سازمانی قرار می دهد عبارتند از:

تاريخچه سازمان ، وظايف استانی ، سيمای استان (شامل خلاصه اطلاعات سيمای استان از قبيل مساحت ، جمعيت ، وضعيت منابع آبی ، وضعيت منابع طبيعی و اراضی کشاورزی ، وضعيت دام و طيور و واحدهای دامی صنعتی شهرستان ، شيلات و آبزيان ، ميزان توليد محصولات زراعی ، باغی ، جاليزی ، دامی و ... ، وضعيت صنايع تکميلی و تبديلی ، تعداد نيروی انسانی شهرستان در سالهای مختلف ) ، اطلاعات آمار زراعی و باغی مربوط به سال های مختلف ، معرفی معاونت ها و مديريت های سازمان ، معرفی مسئولين سازمان ، معرفی سايت های مرتبط ، اخبار روزانه سازمان و شهرستان ها ، آگهی مناقصات ، قوانين و مقررات مرتبط با بهره برداران بخش کشاورزی ، تازه های کشاورزی و اطلاعیه ها و توصيه های لازم به کشاورزان و باغداران ، ارائه روندهای موجود در سازمان ، مقالات علمی ، معرفی کتاب های موجود در کتابخانه سازمان ، ارائه آموزش های کاربردی ، پاسخ به پرسش های متداول مراجعین حضوری در سازمان و یا کاربران پرتال (در واقع پرسش هائی که کاربران با مراجعه به پرتال از طریق رایانامه های معرفی شده در بخش های مختلف پرتال ارسال کرده اند.

بخشی از خدمات سازمان از قبیل فیش حقوق پرسنل ، حضور و غیاب پرسنل ، ارائه پیشنهادات ، ارزیابی پرسنل ، وام ها و پس انداز ها را بصورت الکترونیک در پرتال سازمان ارائه دهد

 قابليت امکان سايت سازی يکی از امکانات مهم اين پرتال می باشد که توسط آن مدير ارشد پرتال می تواند زير سايت ايجاد کرده و در اختيار مديران خود قرار دهد.

 

 توسعه پرتال

به عبارتی ساده تر پرتال مکانی است برای قرار گرفتن نرم افزارهائی که خدماتی را به صورت الکترونیک به کاربر ارائه می دهد.

دیگر خدمات قابل ارائه به صورت الکترونیک بر روی پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان جزء مراحل توسعه اين پرتال می تواند باشد که شامل:

- صدور مجوزها ، تسهیلات ، واگذاری ها و حتی آموزش ها

- سیستم کتابخانه الکترونیک که شهروندان نه تنها بتوانند از طريق آن ليست کتاب ها (به زبان فارسی ، به زبان لاتين و کتاب های مرجع و ديگر جزئيات مربوط به کتاب ها) ، گزارشات طرح های انجام شده و پايان نامه های موجود در کنابخانه سازمان را جستجو و مشاهده نمايند بلکه بتوانند به صورت الکترونیک درخواست تحویل کتاب و یا تمدید نمایند.

- سیستم فروشگاه الکترونیک که شهروندان می توانند از طريق آن کليه محصولات موجود در تعاونی مصرف سازمان جهاد کشاورزی را مشاهده کرده و از ميزان قيمت ، کيفيت و ميزان درصد تخفيف آن محصول مطلع شوند و یا کليه پرسنل سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان می توانند از طريق کارت خود خريد اينترنتی داشته باشند.

- امکان ايجاد فرم های درون سازمانی و برون سازمانی با قابليت گردش فرم بين کاربران پرتال و پيگيری روند انجام کار با کد رهگيری شخص توسط ماژول مديريت گردش کار که در اختيار کاربر قرار گیرد.

پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به آدرس www.agri-es.ir  ثبت و در دسترس عموم می باشد.

مديريت پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان زیر نظر معاونت برنامه ريزی و امور اقتصادی – اداره آمار و فناوری اطلاعات و تجهیز شبکه در حال انجام وظیفه می باشد.

Module Border Module Border
 
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 62107

عالی : 91%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 5%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 157
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 157

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 32437050
Visitors بازديد هاي امروز: 4819
Visitors بازديد هاي ديروز: 6090

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1402/12/12 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا