ورود |  عضويت|  EN
جمعه 08 بهمن ماه 1400
 
Module Border Module Border
  تأثیر آب بر سلامتی 

 

تاثيرآب بر سلامتي

 

هنگامی كه به مدرسه می رفتیم یاد گرفتیم كه هر مولكول آب از دو اتم هیدروژن و یك اتم اكسیژن تشكیل شده است همچنین یاد گرفتیم تفنگ های آبی را از آب پر كنیم و تا زمانی كه مدیر مدرسه متوجه نمی شد، از آب پاشیدن به یكدیگر لذت می بردیم. آن چیزی كه یاد نگرفتیم این بود كه ما چه میزان آب برای سلامتی نیاز داریم.

 

چرا به نوشیدن آب احتیاج داریم:

حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بدن ما را آب فرا گرفته است. قسمت اعظم خون، ماهیچه ها، شش و مغز از آب تشكیل شده است. خون، شش، ماهیچه ها و مغز به طور عمده دارای مقدار زیادی آب است. ما به نوشیدن آب نیازمندیم به این دلیل كه، آب برای تنظیم درجه حرارت بدن ضروری است و راهی برای ورود مواد مغذی به همه اندام های بدن فراهم می كند. آب همچنین اكسیژن را به تمام سلول های بدن منتقل می كند، مواد زائد را از بین برده و از مفاصل و اعضای بدن محافظت می كند.

 

علائم از دست دادن آب:

اگر شما تحرك داشته باشید نسبت به حالت ثابت آب بیشتری از دست می دهید. موادی مانند كافئین بدن ما را فریب می دهد تا ما بیشتر از حدی كه نیاز داریم، آب بنوشیم. كمبود آب به ایجاد دردهای مزمن در مفاصل و ماهیچه ها، درد كمر، سردرد و یبوست منجر می شود. (توجه كنید ویتامین ب منجر به طبیعی شدن رنگ ادرار شما می شود). تشنگی یك عامل بارز كمبود آب است و در حقیقت شما احتیاج دارید قبل از آن كه احساس تشنگی كنید مقدار زیادی آب بنوشید.

 

چه مقدار آب برای نوشیدن نیاز داریم :

برآورد درست این است كه وزن بدنتان را به كیلوگرم حساب كنید و عدد حاصل را به ۳۲ تقسیم كنید. آن عدد به شما مقدار حجم آبی را كه در روز نیاز دارید نشان می دهد. برای مثال اگر وزن شما ۷۵ كیلوگرم باشد باید دست كم ۲/۳لیتر (۱۰لیوان) آب در روز بنوشید (به ازای هر ۷/۵ كیلووزن، یك لیوان آب). اگر شما ورزش می كنید باید به ازای هر ۲۰دقیقه فعالیت یك لیوان آب بنوشید. زمانی كه شما با هواپیما سفر می كنید مناسب است كه یك لیوان آب برای هر یك ساعتی كه در هواپیما هستید بنوشید. اگر در آب و هوای خشك زندگی می كنید باید دو وعده دیگر به آب مصرفی روزانه خود اضافه كنید. همان گونه كه می بینید احتیاج روزانه شما به آب می تواند، به مقدار زیادی اضافه شود.

 

                                                                  منبع : /taghziye.blogpars.com

Module Border Module Border
 
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 59748

عالی : 93%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 295
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 295

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 26990878
Visitors بازديد هاي امروز: 6070
Visitors بازديد هاي ديروز: 7126

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1400/11/08 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا