ورود |  عضويت|  EN
چهارشنبه 26 خرداد ماه 1400

آخرین بروز رسانی 1400/03/26

  میز خدمت
1400/02/18

اصفهان در تولید محصولات گواهی شده دامی الگویی برای سایر استانهاست


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، نشست کمیته محصول سالم (تولیدات دامی) با حضور مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی و مشاور وزیر، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان، مدیر کل دامپزشکی استان و سایر مدیران و کارشناسان برگزار شد. در این نشست، دکتر علیرضا رفیعی‌پور، مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه تولید محصولات گواهی شده انجام شد، خوشبختانه در زمینه تولید محصولات مختلف کشاورزی از نظر کمیت در وضعیت مطلوبی قرار داریم البته نیاز است در بخش کیفی تلاش‌های بیشتری صورت پذیرد. وی ادامه داد: امروز بیش از 95 درصد از محصولات دامی تولیدی کشور در سلامت کامل است و تلاش می‌شود کیفیت تولیدات روز به روز افزایش یابد، با اقدامات گسترده و جدی که از دو سال گذشته شکل گرفت تولید محصولات گواهی شده به شکل دقیق و مناسب در اولویت قرار گرفت و نتایج بسیار خوبی به همراه داشت. مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: در دو سال گذشته بیش از دو هزار هکتار از اراضی زیر کشت محصولات گواهی شده رفته و 60 نوع محصول و در مجموع 80 هزار تن محصول گواهی شده تولید شد. وی افزود: بنا بر دستور وزیر محترم جهاد کشاورزی، تولید محصولات گواهی شده در چهار بخش زراعی، باغی، دامی و شیلاتی در سال جاری در دستور کار است و امید است با برنامه‌ریزی و مطالعات کارشناسی شکل گرفته شاهد موفقیت‌های مناسب در این زمینه باشیم. رفیعی پور تصریح کرد: تولید محصولات گواهی شده به دلیل اهمیت حفظ سلامت عموم مردم و رعایت استانداردهای صادراتی مورد توجه قرار دارد، خوشبختانه استان اصفهان در زمینه تولید محصولات گواهی شده دامی همچون مرغGAP پیش قدم بوده و به عنوان الگو و پایلوت شناخته می‌شود. اصغر محسن‌زاده کرمانی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به برخی اقدامات دفتر محیط زیست و سلامت غذای سازمان اظهار کرد: خوشبختانه سازمان جهاد کشاورزی با نگاه ویژه به تولید محصولات گواهی شده اقدامات گسترده‌ای در زمینه گسترش تولید این محصولات انجام داده البته نیاز است حمایت‌های بیشتری شکل گیرد تا بتوان تولید اینگونه محصولات را گسترش داد. حسین ایراندوست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در این نشست عنوان کرد: با تلاش و برنامه‌ریزی شکل گرفته تولید محصولات گواهی شده دامی مورد توجه قرار گرفته و در همین راستا کمیته GAP برای مرغ ایجاد شد، در زمینه تخم مرغ و شیر نیز می‌توان اقدامات مناسبی انجام داد که امید است این موضوع مورد توجه قرار گیرد. در ادامه برخی مدیران و کارشناسان سازمان به بیان نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه پرداختند.
نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
موضوع اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
07:06 --25/03/1400 --
یک طرح آبیاری کم فشار در اردستان افتتاح شد
طرح آبیاری کم فشار و تیپ روستای معین‌آباد بخش زواره از توابع اردستان روز دوشنبه در آیینی با حضور مسوولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
09:02 --23/03/1400 --
تکذیب پرکشیدن قیمت مرغ در اصفهان
در پی انتشار برخی خبرها در خصوص افزایش قیمت مرغ در اصفهان مسئولان سازمان های جهاد کشاورزی و صمت این موضوع را تکذیب کردند.
08:59 --23/03/1400 --
فصل برداشت میوه ای آب دار در دلِ کویری کم آب
برداشت طالبی، از ۳۰۰ هکتار مزارع شهرستان آران و بیدگل آغاز شد.
08:52 --23/03/1400 --
تجهیز اراضی کشاورزی فریدونشهر به سامانه آبیاری نوین
هفت هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های شهرستان فریدونشهر به سامانه‌های آبیاری نوین مجهز شد.
08:34 --22/03/1400 --
برداشت هزار تنی دانه کلزا از مزارع اصفهان
کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از آغاز برداشت کلزا در اراضی زیر کشت در استان اصفهان خبر داد.
06:21 --22/03/1400 --
هفته جهادکشاورزی گرامی باد
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان در پیامی فرا رسیدن هفته جهادکشاورزی را تبریک گفت.
10:41 --20/03/1400 --
پیش‌بینی برداشت ۸۰ تن گُل محمدی از مزارع سمیرم
برداشت گُل محمدی از مزارع شهرستان سردسیر سمیرم در جنوب اصفهان با برآورد تولید ۸۰ تن گل مرغوب آغاز شده است.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
توصیه زراعی - دوشنبه 05 آبان ماه 1399
توصیه های مدیریت در مزارع گلرنگ استان اصفهان   بيشتر...

بیماری ویروسی آنفلوانزای پرندگان
بیماری ویروسی آنفلونزای پرندگان   بيشتر...

سرمازدگی و روش های پیشگیری
سرمازدگی و روش های پیشگیری   بيشتر...

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان - چهارشنبه 19 خرداد ماه 1400
با حضور دکتر رضایی معاون محترم تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دکتر خون میرزایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شیلات ایران و حضور سرکار خانم طالبان وزیر اقتصاد کشاورزی کردستان عراق   بيشتر...

پخش زنده ویژه برنامه شبکه برکت استودیو کشاورز اصفهان از محل نمایشگاه بین المللی - پنج شنبه 13 خرداد ماه 1400
همزمان با رویداد کشاورزی دانش بنیان و نوآور استان اصفهان با حضور مدیران استانی و بهره برداران   بيشتر...

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام ، طیور ، آبزیان و دامپزشکی اصفهان - سه شنبه 04 خرداد ماه 1400
زمان بازدید 18 الی 21 خرداد ماه 1400 و ساعت بازدید 11 الی 19   بيشتر...

اطلاعیه مربوط به شرکت شهرک های کشاورزی - شنبه 09 اسفند ماه 1399
به منظور دریافت اطلاعات بیشتر کلیک فرمائید   بيشتر...

آگهی استخدام - يكشنبه 23 شهریور ماه 1399
در اجرای مجوز شماره 582072 مورخ 23 دی 1397 سازمان اداری و استخدامی کشور ، آگهی استخدام بکارگیری نیروی قراردادی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org ، هشتمین فراگیر دستگاه های اجرائی ، از تاریخ 20 شهریور 1399 فعال گردیده است.لذا متقاضیان جهت ثبت نام و دریافت فایل دفترچه راهنمای ثبت نام به سایت مذکور مراجعه فرمایند.   بيشتر...

راه اندازی کانال اطلاع رسانی در سامانه تاک - پنج شنبه 30 مرداد ماه 1399
سامانه اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی از طریق پیام رسان تاک - نسبت به نصب نرم افزار فوق (اندروید ، IOS ، وب اپلیکیشن) از سایت تاک به آدرس www.agritak.ir و یا استورهای کافه بازار و سیب اپ اقدام فرمائید ...   بيشتر...

اطلاعیه امور اراضی
براساس ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در صورتی که مالکان و یا متصرفان اراضی زراعی و باغ ها بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری نمایند علاوه بر قلع و قمع بنا ، به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی به قیمت روز و با کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده است محکوم خواهند شد  

 
  جستجو در اخبار
جستجو 

  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 58041

عالی : 93%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 200
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 200

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 25599830
Visitors بازديد هاي امروز: 7787
Visitors بازديد هاي ديروز: 9023

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1400/03/26 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا