ورود |  عضويت|  EN
يكشنبه 26 فروردین ماه 1403
 
Module Border Module Border
  بیانات رهبر در سال 1395 

 

به مناسبت آغاز سال 1395

 

«اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل»

 

 بیانات رهبر در سال 94

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران ، سال ۱۳۹۵ را سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است.

 

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

یا مقلّب القلوب و الأبصار يا مدبّر اللّيل و النّهار يا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الى احسن الحال

السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة ، فاطمة المرضیّه ، بنت رسول الله ،

صلّی الله علیه و آله و السّلام علی ولیّ الله الأعظم ،

ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه


عید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض می کنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان ، به جانبازان عزیز ، به خانواده‌های محترم آنها ، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض می کنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی می دارم.

سالی که شروع شد سال ۹۵ هم در آغاز و هم در پایان ، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌های قمری است ، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌شاءالله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران ، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌مند شویم.

سالی که تمام شد سال ۹۴ مثل همه‌ی سال های دیگر ، آمیزه‌ای از شیرینی ها و تلخی ها و فرازها و فرودها بود؛ طبیعت زندگی همین است؛ از تلخی حادثه‌ی منا تا شیرینی راهپیمائی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند؛ در تجربه‌ی برجام ، از امیدهائی که برانگیخت ، تا نگرانی هائی که در کنار آن هست؛ همه‌ی اینها جزو حوادث سال بود ، و همه‌ی سال ها همین جور است.

سال ها و ایام عمر انسان ، مشتمل بر فرصت هائی است و مشتمل بر تهدیدهائی است. هنر ما باید این باشد که از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کنیم. سال ۹۵ پیش روی ما است. در این سال هم مانند همیشه ، فرصت ها و تهدیدهائی وجود دارد. همه باید تلاش کنند تا بتوانیم از فرصت های این سال به معنای حقیقی کلمه استفاده کنیم و کشور از اول تا آخرِ این سال تفاوت های محسوسی پیدا کند.

امیدهائی وجود دارد برای سال ۹۵. انسان به مجموعه‌ی اوضاع که نگاه می کند ، امیدهائی را مشاهده می کند. البته برای تحقق این امیدها باید تلاش کرد ، باید کار شبانه‌روزی کرد و باید بی‌وقفه سعی و کوشش کرد. اصل قضیه این است که ملت ایران باید بتواند کاری بکند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان و دشمنی های آنها ، از آسیب‌پذیری خارج کند. ما باید کاری کنیم که در مقابل تهدید دشمنان ، آسیب‌پذیر نباشیم. آسیب‌پذیری را به صفر برسانیم.

به گمان من مسئله‌ی اقتصاد در اولویت اول است. یعنی وقتی انسان نگاه می کند، در میان مسائل اولویت‌دار ، از همه فوری‌تر و نزدیک تر ، مسئله‌ی اقتصاد است. اگر به توفیق الهی ، هم ملت و هم دولت و مسئولان گوناگون ، بتوانند در مسئله‌ی اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند ، امید این هست که در مسائل دیگر ، مثل مسائل اجتماعی ، مثل آسیب های اجتماعی ، مثل مسائل اخلاقی ، مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.

در مسئله‌ی اقتصاد ، آن چیزی که مهم است و اصل است ، مسئله‌ی تولید داخلی است؛ مسئله‌ی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است؛ مسئله‌ی تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ی با رکود است؛ اینها مسائل مبتلا به مردم است؛ اینها چیزهائی است که مردم آنها را حس می کنند و مطالبه می کنند؛ و آمارها و اظهارات خود مسئولین هم نشان می دهد که این مطالبات مردم و این خواسته‌های مردم بجا و به‌ مورد است.

اگر ما بخواهیم مشکل رکود را حل کنیم ، مشکل تولید داخلی را حل کنیم ، بخواهیم مسئله‌ی بیکاری را حل کنیم ، بخواهیم گرانی را مهار کنیم ، علاج همه‌ی اینها در مجموعه‌ی مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است. اقتصاد مقاومتی شامل همه‌ی اینها است. می شود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ می شود به جنگ رکود رفت؛ می شود گرانی را مهار کرد؛ می شود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد؛ می شود فرصت های بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصت ها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.

گزارشی که برادران ما در دولت به من دادند، نشان می دهد که کارهای وسیعی کرده‌اند؛ منتها این کارها کارهای مقدماتی است؛ کارهائی است در زمینه‌ی بخشنامه‌ها و دستورها به دستگاه های مختلف؛ اینها کارهای مقدماتی است؛ اما آنچه که لازم است ادامه پیدا کند ، عبارت است از اقدام کردن و عمل کردن و روی زمین ، محصول کار را به مردم نشان دادن؛ این آن چیزی است که وظیفه‌ی ما است؛ که من ان‌شاءالله در سخنرانی شرحش را به آحاد ملت عزیزمان عرض خواهم کرد.

بنابراین آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب می کنم ، عبارت است از اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل این ، راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم. البته توقع نداریم که این اقدام و عمل ، در ظرف یک‌ سال همه‌ی مشکلات را حل کند؛ اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد ، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد. از همه‌ کسانی که در این راه تلاش کردند و تلاش می کنند ، تشکر می کنم.

بار دیگر به ملت عزیزمان سلام و تبریک عرض می کنم و صلوات خدا را بر محمد و آل محمد و بر حضرت بقیة الله اعظم (سلام الله علیه و ارواحنا فداه) مسئلت می کنم.

Module Border Module Border
 
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 62154

عالی : 91%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 5%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 142
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 142

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 32760887
Visitors بازديد هاي امروز: 6381
Visitors بازديد هاي ديروز: 10132

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1403/01/26 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا