ورود |  عضويت|  EN
پنج شنبه 08 آبان ماه 1399

آخرین بروز رسانی 1399/08/08

  میز خدمت
99/06/31

کارگروه ارزش تولید ماهیان زینتی


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، جلسه ویژه صادرات ماهیان زینتی استان اصفهان با حضور مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، کارشناسان شهرستان‌ها و تولیدکنندگان بخش برگزار شد.

در این نشست، محمدرضا عباسی، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره ظرفیت‌های استان اصفهان در زمینه تولید انواع آبزیان عنوان کرد: تلاش تمامی همکاران ما در سازمان جهاد کشاورزی این است که با همکاری فعالان و تولیدکنندگان بخش، شرایط را برای تولید مناسب و با کیفیت در استان هموار سازیم و در هر حال در جهت یاری به تولید و تولیدکنندگان قدم برداریم.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی شکل گرفته راه‌اندازی بارانداز ماهیان زینتی در استان اصفهان در دستور کار قراردارد و مراحل اجرایی آن در حال انجام است، امید است با شرایط ایجاد شده بتوانیم در زمینه صادرات محصولات تولیدی استان نیز قدم‌های بیشتری برداریم چون استان اصفهان در این زمینه بسیار مستعد و توانمند است.

بهروز فرهمند، معاون مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: یکی از مباحث مهمی که همواره مورد تاکید قرار دارد تشکیل تعاونی‌ها و تشکل‌های قوی توسط تولیدکنندگان بخش کشاورزی است تا این‌گونه تولیدکنندگان قدرت بیشتری پیدا کنند و بتوانند مشکلات و موانع تولید را با قدرت و اتحاد بیشتری برطرف کنند.

وی افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان بسیار مستعد و توانمندی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند که در صورت برنامه‌ریزی مناسب این توانایی را دارند که بازارهای صادراتی خوبی نیز برای خود فراهم کرده و موجب ایجاد اشتغال و ارزآوری برای کشور شوند. ما نیز در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تمامی تلاش خود را برای حمایت حداکثری از تولید انجام می‌دهیم.

در ادامه این نشست تخصصی، امید شریفی، مدیر زنجیره تولید سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان برخی محاسن ایجاد زنجیره‌های ارزش در محصولات کشاورزی عنوان کرد: موضوع زنجیره‌ها از سالیان گذشته در کشور وجود داشته و موضوع جدیدی نیست اما با برنامه‌ریزی شکل گرفته به دنبال هدفمند کردن و مرتب‌سازی این زنجیره‌ها هستیم تا سودآوری آنها به بالاترین حد ممکن ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در جهت توسعه زنجیره‌ها در محصولات کشاورزی طی دو سال اخیر شکل گرفت به گونه‌ای که اکنون در محصولاتی مثل زعفران و انواع آبزیان دارای زنجیره‌هایی هستیم که به صورت تخصصی در حال فعالیت هستند، در زمینه ماهیان زینتی نیز زنجیره‌هایی در شهرستان کاشان ایجاد شده و در حال توسعه این نوع زنجیره‌ها در سراسر استان هستیم.

فرهاد حاجی مرادی، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز با اشاره به برخی محاسن صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد: با توجه به شرایط بسیار مطلوب استان اصفهان در زمینه تولید انواع ماهیان زینتی باید از این ظرفیت در راستای افزایش صادرات به کشورهای مختلف استفاده شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با راه‌اندازی کارگو ترمینال این فرصت وجود دارد که تولیدکنندگان محصولات تولیدی را با بهترین شرایط به کشورهای مختلف صادر کنند و در این بخش هم می‌توان اقدامات خوبی شکل داد که امید است با برنامه‌ریزی انجام  شده به اهداف مورد نظر در این بخش دست یابیم.

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
موضوع اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
12:58 --08/08/99 --
اجرای طرح یکپارچه کشت انار در شهرستان نجف آباد
بزرگترین طرح یکپارچه کشت انار به مساحت ۳۸۰ هکتار در روستای جلال آباد شهرستان نجف آباد اجرا شده است.
10:47 --08/08/99 --
آغاز برداشت انار از انارستان های اردستان
برداشت انار از حدود دو هزار هکتار انارستان‌های شهرستان اردستان آغاز شد.
10:09 --08/08/99 --
کاهش قیمت گوشت قرمز در آینده نزدیک
قیمت گوشت قرمز در آینده نزدیک کاهش می‌یابد.
10:04 --08/08/99 --
تأمین دولتی ۱۰۰ درصد نهاده‌های مرغداران = مرغ ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار ریالی
اگر دولت ۱۰۰ درصد نهاده‌های مرغداران را تأمین کند، می‌توان هرکیلوگرم مرغ را با قیمت ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار ریال به دست مصرف‌کننده در استان اصفهان رساند.
11:53 --07/08/99 --
هفته پدافند غیر عامل گرامی باد .
10:53 --07/08/99 --
آغاز برداشت طلای سرخ در استان اصفهان
برداشت زعفران در چهارمین استان دارای سطح زیر کشت کشور آغاز شد.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
توصیه زراعی - دوشنبه 05 آبان ماه 1399
توصیه های مدیریت در مزارع گلرنگ استان اصفهان   بيشتر...

توصیه مدیریت شیلات و امور آبزیان - سه شنبه 05 فروردین ماه 1399
با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی بخصوص در غرب اصفهان به استخرداران عزیز توصیه می شود اقدامات پیشگیرانه در راستای عدم بروز حوادث محتمل را کاملا رعایت نمایند  

بیماری ویروسی آنفلوانزای پرندگان
بیماری ویروسی آنفلونزای پرندگان   بيشتر...

سرمازدگی و روش های پیشگیری
سرمازدگی و روش های پیشگیری   بيشتر...

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

اطلاعیه پخش برنامه تلویزیونی کوشش و رویش - سه شنبه 29 مهر ماه 1399
عنوان برنامه : مدیریت تولید در مرغداری ها   بيشتر...

اطلاعیه پخش برنامه رادیوئی خوشا روستا - يكشنبه 20 مهر ماه 1399
موضوع برنامه و زمان پخش : مباحث عمومی توسعه کشاورزی و مباحث تخصصی ایمنی استخرهای آب -از امور اراضی - بیمه محصولات کشاورزی و امور کشاورزی در منطقه جوهرستان شهرستان مبارکه --------------------------- روزهای: (شنبه 19 مهر 99 ، یکشنبه 30 مهر 99 و دوشنبه 21 مهر 99) -------------------------------- مباحث عمومی توسعه کشاورزی و مباحث تخصصی ایمنی استخرهای آب -از امور اراضی - بیمه محصولات کشاورزی و امور کشاورزی در روستای نرمه منطقه وردشت شهرستان سمیرم -------------------------------- روزهای: (سه شنبه 22 مهر 99 ، چهارشنبه 23 مهر 99 و پنجشنبه 24 مهر 99) ---------------- زمان : از ساعت 12 الی 12:15 از صدای مرکز اصفهان و قابل مشاهده به صورت تصویری در رادیو نما اصفهان   بيشتر...

برگزاری چهارمین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس - چهارشنبه 02 مهر ماه 1399
به نفرات برگزیده جوایز ارزنده تعلق خواهد گرفت جهت دریافت اطلاعات   بيشتر...

جشنواره ملی حماسه گویان - چهارشنبه 02 مهر ماه 1399
به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ، ثبت خاطرات دفاع مقدس به روایت شما در 2 بخش بزرگسالان و دانش آموزی ، مهلت ارسال آثار 10 آبان 99 جهت دریافت اطلاعات   بيشتر...

آگهی استخدام - يكشنبه 23 شهریور ماه 1399
در اجرای مجوز شماره 582072 مورخ 23 دی 1397 سازمان اداری و استخدامی کشور ، آگهی استخدام بکارگیری نیروی قراردادی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org ، هشتمین فراگیر دستگاه های اجرائی ، از تاریخ 20 شهریور 1399 فعال گردیده است.لذا متقاضیان جهت ثبت نام و دریافت فایل دفترچه راهنمای ثبت نام به سایت مذکور مراجعه فرمایند.   بيشتر...

راه اندازی کانال اطلاع رسانی در سامانه تاک - پنج شنبه 30 مرداد ماه 1399
سامانه اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی از طریق پیام رسان تاک - نسبت به نصب نرم افزار فوق (اندروید ، IOS ، وب اپلیکیشن) از سایت تاک به آدرس www.agritak.ir و یا استورهای کافه بازار و سیب اپ اقدام فرمائید ...   بيشتر...

ارسال خاطرات و دلنوشته های ایثارگران - چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399
خاطرات ، روایت ها و دلنوشته های جانبازان ، رزمندگان ، آزادگان و خانواده های معظم شهدای سازمان را در قالب word ارسال فرمائید ...   بيشتر...

ویروس کرونا چیست؟ - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس ویژه عموم جامعه ...   بيشتر...

توصیه های بهداشتی - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
توصیه های بهداشتی در مقابله با کرونا ویروس جدید ...   بيشتر...

پیام آموزشی مرتبط با ویروس کرونا - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
اطلاعیه ها و پیام های وزارت بهداشت کشور ...   بيشتر...

سمینار آموزشی - پنج شنبه 17 بهمن ماه 1398
سمینارآموزشی زنبورعسل ، گیاهان دارویی ، سلامت جامعه   بيشتر...

بیمه کشاورزی - يكشنبه 06 بهمن ماه 1398
خسارات ناشی از سرمازدگی   بيشتر...

اطلاعیه بیمه محصولات کشاورزی - يكشنبه 26 آبان ماه 1398
تعداد محصولات تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان   بيشتر...

اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید - یکشنبه 18 آذر ماه
اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی در بررسی تسهیلات دام سبک ( گوسفند و بز )   بيشتر...

لیست تازه های کتاب
جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر به سامانهwww.samanpl.ir مدیریت کتابخانه های عمومی کشور مراجعه نمایند.   بيشتر...

اطلاعیه امور اراضی
براساس ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در صورتی که مالکان و یا متصرفان اراضی زراعی و باغ ها بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری نمایند علاوه بر قلع و قمع بنا ، به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی به قیمت روز و با کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده است محکوم خواهند شد  

 
  جستجو در اخبار
جستجو 

  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 53687

عالی : 93%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 359
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 359

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 23861218
Visitors بازديد هاي امروز: 4293
Visitors بازديد هاي ديروز: 6362

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1399/08/08 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا