ورود |  عضويت|  EN
جمعه 28 شهریور ماه 1399

آخرین بروز رسانی 1399/06/27

  میز خدمت
99/06/26

شایعه صادرات، تخم مرغ را گران کرد/ قیمت عادلانه است


به گزارش روابط عمومی سازمان ، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: امروز افزایش تقاضا نسبت به عرضه، قیمت تمام شده بالای محصول برای تولیدکننده و شایعه صادرات و نه صادرات قابل توجه، موجب افزایش نرخ تخم مرغ شده و متاسفانه اکنون اثر روانی صادرات موجب التهاب بازار شده است.

حسین ایراندوست  در خصوص بازار آشفته تخم مرغ، اظهار کرد: به طور معمول در ماه های تیر و مرداد با توجه به گرمای هوا با افت تولید تخم مرغ مواجه می شویم، اما در شهریور، مهر و آبان ماه با توجه به افزایش تقاضا از سوی مصرف کننده، بازار تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در خرداد ماه قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ برای تولیدکننده ۹۵۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۱۱ هزار تومان بود، گفت: تا سه هفته گذشته تولیدکننده تخم مرغ را کمتر از ۹۰۰۰ تومان می فروخت، اما از اوایل شهریور تا حدودی قیمت تخم مرغ افزایش و از سقف تنظیم بازار عبور کرد و مرغداری ها بسته به وزن کارتن آن را با نرخ ۱۴ هزار تومان عرضه می کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه قیمت مصوب تخم مرغ در حالی می تواند اجرایی شود که بتوانیم نهاده های مورد نیاز مرغداران را با قیمت مصوب تحویل دهیم، تصریح کرد: متاسفانه در واقعیت نتوانسته ایم تمام ذرت و سویا مورد نیاز مرغداران را تامین کنیم، بنابراین نمی توان انتظار داشت که آنها محصول خود را با نرخ مصوب تحویل بازار دهند در این شرایط قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: امروز افزایش تقاضا نسبت به عرضه، قیمت تمام شده بالای محصول برای تولیدکننده و شایعه صادرات و نه صادرات قابل توجه، موجب افزایش نرخ تخم مرغ شده و متاسفانه اکنون اثر روانی صادرات موجب التهاب بازار شده است.

ایراندوست با بیان اینکه با توجه به اینکه چند هفته پیش تخم مرغ پایین تر از قیمت مصوب عرضه می شد، دولت مجوز صادرات این محصول را داد که در این شرایط قیمت تخم مرغ افزایش یافت، تصریح کرد: همین که بگوییم صادرات تخم مرغ آزاد شد، شاهد گرانی آن خواهیم بود و این ناشی از اثر روانی صادرات است.

وی با اشاره به اینکه امروز تولیدکننده ۴۰ درصد نهاده ها را تامین می کند، گفت: قرار بود مرغدار کنجاله سویا را با قیمت ۲۸۰۰ تومان و دانه ذرت را ۱۷۰۰ تومان دریافت کند، اما امروز سویا بالاتر از ۱۰ هزار تومان و ذرت ۲۷۰۰ تومان عرضه می شود در این شرایط قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ حدود ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تاکید کرد: قیمت بالای تخم مرغ ناشی از افزایش تقاضا و تب صادرات و نه انجام صادرات است، درحالیکه عدد صادرات تخم مرغ قابل توجه نیست، اما کافی است خبر توقف صادرات تخم مرغ اعلام شود تا قیمت این محصول رو به کاهش می رود.

وی درباره انتقاد مردم از افزایش قیمت تخم مرغ، گفت: امروز باید تولیدکننده و مصرف کننده را در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه سرانه مصرفی تخم مرغ برای هر نفر ۱۱ کیلوگرم در سال است، توضیح داد: بنابر این آمار هر فرد به طور میانگین روزانه نصف تخم مرغ مصرف دارد و در شرایطی که امروز هر کیلو تخم مرغ ۱۷ هزار تومان است قیمت هر عدد تخم مرغ حدود ۱۰۰۰ تومان تمام می شود که در مقایسه با دیگر محصولات عدد مناسب و عادلانه ای است.

ایراندوست گفت: قیمت دو عدد تخم مرغ در روز به عنوان یک وعده غذایی کامل ۲۰۰۰ تومان است که این عدد هزینه یک بستنی، آب معدنی و .... هم نمی شود و با توجه به اینکه در سال های گذشته مرغ و تخم مرغ را ارزان به دست مصرف کننده رسانده ایم ارزش واقعی این محصول را فراموش کرده ایم.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب تخم مرغ در سال گذشته ۷۵۰۰ تومان بود که امسال با ۲۶ درصد افزایش به ۹۵۰۰ تومان رسیده است، گفت: اگر از سال گذشته افزایش تورم در تمام سطوح از جمله خودرو، لوازم خانگی و ... را در نظر بگیریم قیمت تخم مرغ عادلانه است، اما باید در نظر داشت که اگر اصل تولید تهدید شد، اصل غذای مردم نیز تهدید خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: دولت موظف است یا تولیدکننده را حمایت کند تا محصول ارزان به دست مصرف کننده برساند و یا مصوف کننده را برای خرید غذای ارزان پوشش دهد، اما اگر بخواهیم حد وسط را در نظر بگیریم، شدنی نیست، چراکه صدای تولیدکننده و مصرف کننده بلند می شود.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
موضوع اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
07:36 --27/06/99 --
آغاز برداشت خرما از ۲۵۰ هکتار نخلستان های خور
برداشت خرما از ۲۵۰ هکتار نخلستان‌های بارور خوروبیابانک بزرگترین تولید کننده این محصول در استان اصفهان آغاز شد.
07:33 --27/06/99 --
رکود و قیمت پایین پیاز در شهرستان فریدن
قیمت پایین و رکود دوباره بازار پیاز باعث شده است امسال هم پیاز‌های تولید شده در شهرستان فریدن روی دست کشاورزان بماند.
09:15 --26/06/99 --
شورای راهبردی سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی (سیاک )
وبینار آموزشی و جلسه شورای راهبردی سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی (سیاک ) با حضور اعضای شورا ...
08:42 --26/06/99 --
برداشت محصول گردوی استان اصفهان در سال 99
برداشت گردو از سطح 3384 هکتار باغات بارورگردو در استان اصفهان از اواسط شهریور ماه آغاز گردیده است و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد.

08:39 --26/06/99 --
شایعه صادرات، تخم مرغ را گران کرد/ قیمت عادلانه است
امروز افزایش تقاضا نسبت به عرضه، قیمت تمام شده بالای محصول برای تولیدکننده و شایعه صادرات...
08:37 --26/06/99 --
تولید قارچ خوراکی در اصفهان ۵۶ درصد افزایش یافت
تولید انواع قارچ خوراکی در این استان نسبت به هفت سال قبل حدود ۵۶درصد افزایش داشته است.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
توصیه مدیریت شیلات و امور آبزیان - سه شنبه 05 فروردین ماه 1399
با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی بخصوص در غرب اصفهان به استخرداران عزیز توصیه می شود اقدامات پیشگیرانه در راستای عدم بروز حوادث محتمل را کاملا رعایت نمایند  

بیماری ویروسی آنفلوانزای پرندگان
بیماری ویروسی آنفلونزای پرندگان   بيشتر...

سرمازدگی و روش های پیشگیری
سرمازدگی و روش های پیشگیری   بيشتر...

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

آگهی استخدام - يكشنبه 23 شهریور ماه 1399
در اجرای مجوز شماره 582072 مورخ 23 دی 1397 سازمان اداری و استخدامی کشور ، آگهی استخدام بکارگیری نیروی قراردادی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org ، هشتمین فراگیر دستگاه های اجرائی ، از تاریخ 20 شهریور 1399 فعال گردیده است.لذا متقاضیان جهت ثبت نام و دریافت فایل دفترچه راهنمای ثبت نام به سایت مذکور مراجعه فرمایند.   بيشتر...

اطلاعیه پخش برنامه تلویزیونی کوشش و رویش - يكشنبه 23 شهریور ماه 1399
عنوان برنامه : مدیریت کاشت محصولات گلخانه ای (تغذیه ، آفات و بیماری های خیار گلخانه ای) - قسمت سوم ------------------ زمان پخش چهارشنبه مورخ 26 شهریور 1399 ساعت 20:30 از شبکه اصفهان --------------- تکرار برنامه : پنجشنبه مورخ 27 شهریور 1399 ساعت 8:30 صبح ازشبکه اصفهان   بيشتر...

اطلاعیه پخش برنامه رادیوئی خوشا روستا - سه شنبه 18 شهریور ماه 1399
موضوع برنامه و زمان پخش : امور توسعه کشاورزی -جلوگیری از تغییر کاربری اراضی - ایمنی استخرهای ذخیره آب در منطقه زیادآباد از شهرستان شاهین شهر و میمه (شنبه 15 شهریور 99 ، یکشنبه 16 شهریور 99 و دوشنبه 17 شهریور 99) --------- تکرار امور توسعه کشاورزی -جلوگیری از تغییر کاربری اراضی - ایمنی استخرهای ذخیره آب در منطقه زیادآباد از شهرستان شاهین شهر و میمه (سه شنبه 18 شهریور 99 ، چهارشنبه 19 شهریور 99 و پنجشنبه 20 شهریور 99) -------- زمان : از ساعت 12 الی 12:15 از صدای مرکز اصفهان و قابل مشاهده به صورت تصویری در رادیو نما اصفهان   بيشتر...

راه اندازی کانال اطلاع رسانی در سامانه تاک - پنج شنبه 30 مرداد ماه 1399
سامانه اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی از طریق پیام رسان تاک - نسبت به نصب نرم افزار فوق (اندروید ، IOS ، وب اپلیکیشن) از سایت تاک به آدرس www.agritak.ir و یا استورهای کافه بازار و سیب اپ اقدام فرمائید ...   بيشتر...

ارسال خاطرات و دلنوشته های ایثارگران - چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399
خاطرات ، روایت ها و دلنوشته های جانبازان ، رزمندگان ، آزادگان و خانواده های معظم شهدای سازمان را در قالب word ارسال فرمائید ...   بيشتر...

ویروس کرونا چیست؟ - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس ویژه عموم جامعه ...   بيشتر...

توصیه های بهداشتی - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
توصیه های بهداشتی در مقابله با کرونا ویروس جدید ...   بيشتر...

پیام آموزشی مرتبط با ویروس کرونا - سه شنبه 27 اسفند ماه 1398
اطلاعیه ها و پیام های وزارت بهداشت کشور ...   بيشتر...

سمینار آموزشی - پنج شنبه 17 بهمن ماه 1398
سمینارآموزشی زنبورعسل ، گیاهان دارویی ، سلامت جامعه   بيشتر...

بیمه کشاورزی - يكشنبه 06 بهمن ماه 1398
خسارات ناشی از سرمازدگی   بيشتر...

اطلاعیه بیمه محصولات کشاورزی - يكشنبه 26 آبان ماه 1398
تعداد محصولات تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان   بيشتر...

اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید - یکشنبه 18 آذر ماه
اطلاعات واحدهای صادر کننده پیش فاکتور، قیمت و نژادهای مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی در بررسی تسهیلات دام سبک ( گوسفند و بز )   بيشتر...

لیست تازه های کتاب
جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر به سامانهwww.samanpl.ir مدیریت کتابخانه های عمومی کشور مراجعه نمایند.   بيشتر...

اطلاعیه امور اراضی
براساس ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در صورتی که مالکان و یا متصرفان اراضی زراعی و باغ ها بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری نمایند علاوه بر قلع و قمع بنا ، به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی به قیمت روز و با کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده است محکوم خواهند شد  

 
  جستجو در اخبار
جستجو 

  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 52722

عالی : 93%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 364
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 364

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 23580946
Visitors بازديد هاي امروز: 2233
Visitors بازديد هاي ديروز: 8026

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1399/06/28 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا