ورود |  عضويت|  EN
يكشنبه 04 فروردین ماه 1398

آخرین بروز رسانی 1398/01/03

  میز خدمات الکترونیک

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی استان اصفهان

 

97/12/16

استاندار اصفهان در مراسم روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی


دکتر عباس رضایی در مراسم روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی با شعار "منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی"، اظهارداشت: کشورها سرمایه های متفاوتی دارند و امروز حضرت امام خمینی و وجود و نام ایشان برای ما یک سرمایه بزرگ است و معتقدم امروز هم مقام معظم رهبری برای ما یک سرمایه است.استاندار اصفهان در مراسم روز درختکاری تاکید کرد: نباید روز درختکاری و حفظ سرمایه ملی در حد شعار باشد دکتر عباس رضایی اظهارداشت: باید رسانه ها و صداوسیما یک گفتمان ملی و یک نهضت درختکاری راه اندازی نمایند و نباید روز درختکاری و حفظ سرمایه ملی در حد شعار باشد. دکتر عباس رضایی در مراسم روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی با شعار "منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی"، اظهارداشت: کشورها سرمایه های متفاوتی دارند و امروز حضرت امام خمینی و وجود و نام ایشان برای ما یک سرمایه بزرگ است و معتقدم امروز هم مقام معظم رهبری برای ما یک سرمایه است. استاندار اصفهان پیشرفت های بیوتکنولوژیک و فناوری اطلاعات و .. را از دیگر سرمایه ها برشمرد و افزود: در کنار این سرمایه ها آب، درخت، منابع طبیعی هم از سرمایه های ارزشمند کشور بشمار می روند. وی با بیان اینکه متاسفانه از این نعمات الهی بخوبی محافظت نکرده ایم و قدردان نعمات الهی نیستیم، افزود: منابعی همچون نفت؛ گاز و ... روزی به اتمام خواهند رسید ولی نمی توانیم این نکته را در خصوص درخت وفضای سبز بکار بریم و باید از این منابع حفاظت شود. عباس رضایی نقش رسانه ها بخصوص صداوسیما را در فرهنگ سازی برای حفظ منابع طبیعی مهم دانست و گفت: مردم و سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در ایجاد فضای سبز و درختکاری دارند و اگر مردم در این زمینه به دولت و منابع طبیعی کمک نکنند، منابع طبیعی کاری از پیش نخواهد برد و باید فرهنگ سازی کاشت درخت از مدارس ابتدایی آغاز شود. رضایی با بیان اینکه گسترش روزافزون شهرنشینی یکی از دلایل کم شدن فضای سبز است، اظهارداشت: هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی است که بخشی از زمین های بایر به فضای سبز تبدیل شود و از پساب‌های موجود برای حفظ فضای سبز استان استفاده کنند. استانداراصفهان اظهارداشت: باید رسانه ها و صداوسیما یک گفتمان ملی و یک نهضت درختکاری راه اندازی نمایند و از قطع درختان جلوگیری شود و نباید روز درختکاری و حفظ سرمایه ملی در حد شعار باشد. *دستور رییس جمهور بر بازگشایی سد زاینده رود/ آبی که در نوروز بازگشایی می شود سهم محیط زیست است رضایی به دستور رییس جمهور مبنی بر بازگشایی سد زاینده رود اشاره کرد و افزود: این آب سهمیه محیط زیست استان است و تمام بررسی های کارشناسانه شده است و سهمیه کشاورزان هم محفوظ می باشد. استاندار اصفهان با دعوت از گردشگران برای سفر در نوروز امسال به اصفهان گفت: از مردم دیگر استانها دعوت می کنم تا در ایام نوروز با سفر به اصفهان، از دیدن زاینده رود پر آب و جاذبه های گردشگری آن لذت ببرند. شایان ذکر است در این مراسم به صورت نمادین با حضور دکتر رضایی ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر۱۶ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۱۴۷ نفر در مناطق مختلف استان و محروم افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
سایر وبگاه ها وبگاه استان ها وبگاه شهرستان موضوع
  جستجو در اخبار
جستجو 

پیوندپرکاربرد اطلاعیه ها توصیه ها اخبار روز
RSS
 
13:57 --28/12/97 --
تبریک سال نو ریاست سازمان
حلول سال نو و بهار پرطراوت از نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است و تقارن آن با میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر را به تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان و خانواده محترمتان مسئلت دارم .
10:55 --28/12/97 --
سالروز میلادباسعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع)
سالروز میلادباسعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) و روز پدر مبارک باد .
10:19 --27/12/97 --
بازدید آقای دکتر رمضان نژاد و هیات همراه از مرکز تولید نشاء جنوب در شهرضا
10:02 --27/12/97 --
افتتاح اولین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی درشهرضا
مراسم افتتاح اولین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی تحت نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور
12:21 --26/12/97 --
مانورگشت های ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی نوروز 98
سامانه 131 آماده دریافت اطلاع رسانی مردمی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان
09:57 --25/12/97 --
میوه و گوشت مرغ شب عید تامین شده است.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ذخیره سازی میوه شب عید بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار تماما توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده و توزیع آن به زودی آغاز می شود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
اطلاعیه فنی شماره 2 حفظ نباتات - شنبه 08 دی ماه 1397
جهت جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه ای   بيشتر...

کارشناسان محترم حفظ نباتات شهرستان ها
باتوجه به خسارت زیانبار مگس میوه مدیترانه ای و لزوم ردیابی آفت لازم است تله های فرمونی آفت هرچه سریعتر در باغات و میادین میوه و تره بار شهرستان ها نصب و بازدید از آن به صورت مرتب انجام گرفته و مدیریت را از نتیجه آن مطلع نمائید.  

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.  

ممنوعیت کشت هشت محصول در کشور عراق - يكشنبه 13 خرداد ماه 1397
آمادگی جهت صادرات محصولات مذکور   بيشتر...

بیمه تکمیلی جانبازان
پرداخت هزینه بیمه تکمیلی درمان جانبازان و افراد تحت تکفل ایشان   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 30 فروردین ما
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه 1396
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96   بيشتر...

قابل توجه مالكين تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال
به اطلاع كليه مالكين تراكتورها و كمباينهاي كشاورزي مي رساند، براساس مصوبات دهمين جلسه كميته كارشناسي نظارت و كنترل سوخت در سامانه تجارت آسان كشور و در راستاي اجراي تبصره 1 ماده 28 قانون افزايش بهره وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي مصوب تيرماه سال 1389 مجلس شوراي اسلامي ، كليه تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال كه فاقد شماره انتظامي مي باشد ، موظف هستند تا اسفندماه سال جاري نسبت به شماره گذاري وسيله خود اقدام نمايند. بديهي است از ابتداي اسفندماه سال جاري، تحويل سوخت به تراكتورها و كمباين هاي فاقد پلاك انجام نخواهد شد. متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به مراكز جهاد كشاورزي محل فعاليت خود مراجعه و در اسرع وقت نسبت به تشكيل پرونده شماره گذاري اقدام نمايند.  

 
اوقات شرعی
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 45788

عالی : 94%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 259
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 259

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 20615789
Visitors بازديد هاي امروز: 562
Visitors بازديد هاي ديروز: 6923

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1398/01/04 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا