ورود |  عضويت|  EN
يكشنبه 25 آذر ماه 1397

آخرین بروز رسانی 1397/09/25

  میز خدمات الکترونیک
 
اوقات شرعی

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی استان اصفهان

97/09/05

همکاری وزارت جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی در نشست مشترک مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با جهاد دانشگاهی که امروز دوشنبه در محل این وزارت برگزار شد،توسعه زنجیره تولید از مزرعه تا سفره را اولویت راهبردی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود:در راستای پرهیز از خام فروشی و بهره مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده محصولات خود،وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد و توسعه زنجیره های تولید حمایت می کند. وی،تولید بذرهای هیبرید و همچنین تولید داخلی آفت کش ها و داروهای موثر برای مبارزه با بیماری های گیاهی و دامی را از زمینه های همکاری های دو طرف برشمرد و افزود:در دولت تدبیر و امید،بخش خصوصی در حوزه تولید بذرهای هیبرید در داخل که کاری اقتصادی و با تقاضای فراوان است، فعال شده اما با توجه به نیاز روزافزون بخش کشاورزی به این نوع بذرها،تولید بذرهای هیبرید باید توسعه یابد و جهاد دانشگاهی می تواند در این زمینه همکاری کند. حجتی،تولید آفت کش ها و همچنین فرآوری گیاهان دارویی را اقتصادی و از دیگر زمینه های مناسب همکاری دانست و خاطرنشان ساخت:در حال حاضر در تولید گیاهان دارویی مشکلی نداریم اما در فرآوری گیاهان دارویی جای کار زیادی وجود دارد. وی با اشاره به این که طرح توسعه گیاهان دارویی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد،اظهار کرد:به جای پروانه دامداری در مراتع،پروانه مدیریت و بهره برداری از گیاهان دارویی ارائه می شود که هم اقتصادی تر و هم سازگار با اقلیم است. وزیر جهاد کشاورزی سپس به سفر اخیر خود به شهرستان قائن اشاره کرد و افزود:در این شهرستان یک کارآفرین با ایجاد زنجیره تولید ضمن عقد قرارداد با ۳ هزار کشاورز زعفرانکار برای تولید،پس از فرآوری، محصول تولیدی را در قالب بسته های یک دهم گرمی به کشور بلژیک صادر می کند. حجتی خاطرنشان کرد:در دوره قبلی وزارتم در دولت هشتم با همکاری دکتر پزشکیان وزیر بهداشت وقت،گیاهان دارویی به عنوان واحد درسی دانشگاهی اضافه شد. وزیر جهاد کشاورزی،استفاده از ضایعات کشاورزی به ویژه در تغذیه و تعلیف دام را ضروری عنوان و اضافه کرد:به غیر از روغن در تامین خوراک دام وابستگی داریم و جهاد دانشگاهی می تواند در زمینه بهره گیری از ضایعات و دورریز محصولات کشاورزی و تبدیل آن به خوراک مورد نیاز دام کشور همکاری کند. حجتی ادامه داد:باگاس،دور ریز پوست برنج،کاه و دور ریز محصولات باغی نظیر پوست پرتقال و باقیمانده انگور پس از فرآوری، قابلیت غنی سازی و استفاده به عنوان خوراک نشخوارکنندگان را دارد. وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که پرورش ماهی در دریا از چهار سال گذشته در کشور آغاز شده است،اظهار داشت:در حال حاضر بیش از ۴۰۰ قفس در دریا نصب شده است و تا پایان برنامه ششم توسعه پیش بینی شده تولید ماهی به این شیوه به ۲۰۰ هزار تن برسد. وی با اشاره به مشکلات اجرای این طرح و ضرورت ایجاد زنجیره تولید،یادآور شد:برای اجرای طرح پرورش ماهی در دریا از مرحله تولید و تامین لارو ماهی تا تغذیه ماهیان،چگونگی رفتن به محل قفس و حفاظت از سرمایه گذاری صورت گرفته در برابر حوادث طبیعی و بیماری ها و ... کار شده است. در این نشست،حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی آمادگی این نهاد را برای پذیرش ماموریت در حوزه های پژوهش های کاربردی و تولید دانش فنی مورد نیاز بخش کشاورزی اعلام کرد. همچنین،روسای مراکز تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و مدیران حوزه های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اقدامات صورت گرفته و زمینه های همکاری بحث و تبادل نظر و برای توسعه همکاری ها اعلام آمادگی کردند.
نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
سایر وبگاه ها وبگاه استان ها وبگاه شهرستان موضوع
  جستجو در اخبار
جستجو 

پیوندپرکاربرد اطلاعیه ها اخبار ملی اخبار روز
RSS
 
13:02 --22/09/97 --
کلنگ زنی طرح های بخش کشاورزی در شهرستان خوانسار
با حضور وزیر جهاد کشاورزی آیین کلنگ زنی آبیاری کم فشار ۳۸۱ داری روستای کهرت شهرستان خوانسار برگزار شد. اعتبار این‌ پروژه مبالغ بر ۲۹ میلیارد ریال می باشد که تا سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
11:04 --22/09/97 --
بهره برداری از پروژه آبیاری بارانی و کم فشار شرکت سهامی زراعی گلپایگان
با حضور وزیر جهاد کشاورزی پروژه آبیاری بارانی و کم فشار شرکت سهامی زراعی ۵۹۹ هکتار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت تسهیلات بانکی این پروژه شامل ۵۶میلیارد ۴۹۱میلیون ریال و اعتبار بلا عوض سهم دولتی ۲۸میلیارد ۶۰۰میلیون ریال می باشد.
10:59 --22/09/97 --
حضور وزیرجهادکشاورزی درافتتاح و بازدید از پروژه های بخش کشاورزی گلپایگان
با حضور وزیر جهاد کشاورزی مراسم کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی پروژ۱۰۵ هکتاری روستای رباط سرخ گلپایگان با اعتباری برابر با ۹ میلیارد و هفتصد ۷۹۹ میلیون ریال برگزار شد.
14:36 --21/09/97 --
نشست تخصصی زیست فنآوری کشاورزی محیط زیست و سلامت
نشست تخصصی زیست فنآوری کشاورزی محیط زیست و سلامت در سالن مرکز آموزش صارمیه اصفهان پیرامون بررسی محصولات تراریخته.
13:01 --21/09/97 --
همایش نقش وجایگاه مصرف آبزیان درسلامت جامعه
اين همايش با مشاركت اتاق بازرگاني صنايع ، معادن و كشاورزي استان در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني با حضور مسئولین برگزار گردید .
09:17 --14/09/97 --
برگزاری دوره آموزش یک روزه مدیران
برگزاری دوره آموزش یک روزه مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان پیرامون خلاقیت و حل مسئله
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
RSS
 
11:57 --10/09/97 --
قیمت خرید تضمینی گندم به ۱۶۰۰ تومان افزایش یافت
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: رئیس جمهوری با خرید تضمینی گندم با قیمت هر کیلوگرم ۱۶۰۰ تومان موافقت کرد.
12:46 --05/09/97 --
همکاری وزارت جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی
وزیر جهاد کشاورزی از مشارکت جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه زنجیره های تولید و دانش بنیان کردن بخش کشاورزی تولید محصولات در بخش کشاورزی استقبال کرد.
12:42 --26/08/97 --
تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مکانیزاسیون کشاورزی در سال ۹۷
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پیش بینی کرد با تمهیدات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای ماشین های زراعت برنج، سال آینده ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار هکتار به سطح کاشت و برداشت مکانیزه این محصول افزوده شود.
10:19 --02/08/97 --
افزایش ۶ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:افزایش ۶ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری/رکورد تولید کلزا در کشور شکسته شد
10:32 --24/07/97 --
سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور احداث می شود
وزیر جهاد کشاورزی:سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور احداث می شود
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
کارشناسان محترم حفظ نباتات شهرستان ها
باتوجه به خسارت زیانبار مگس میوه مدیترانه ای و لزوم ردیابی آفت لازم است تله های فرمونی آفت هرچه سریعتر در باغات و میادین میوه و تره بار شهرستان ها نصب و بازدید از آن به صورت مرتب انجام گرفته و مدیریت را از نتیجه آن مطلع نمائید .  

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 30 فروردین ما
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گر زراعت های بهاره استان در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت گندم نیمه آبی در سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر زراعت های پاییزه استان اصفهان سال زراعی 97-96   بيشتر...

جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96 - پنج شنبه 20 مهر ماه 1396
جدول حق بیمه و حداکثر تعهد بیمه گیر انواع زراعت کلزا در سال زراعی 97-96   بيشتر...

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال
در راستای تولید قانونمند و ارائه نهال سالم و به منظور جلوگیری از اشاعه آفات و بیماری های نباتی و ایجاد خسارت های غیرقابل جبران برای باغداران و براساس ماده 7 قانون ثبت ارقام و گواهی بذر نهال مصوب مجلس شورای اسلامی ، تولید و عرضه نهال بدون مجوز ممنوع می باشد.   بيشتر...

قابل توجه مالكين تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال
به اطلاع كليه مالكين تراكتورها و كمباينهاي كشاورزي مي رساند، براساس مصوبات دهمين جلسه كميته كارشناسي نظارت و كنترل سوخت در سامانه تجارت آسان كشور و در راستاي اجراي تبصره 1 ماده 28 قانون افزايش بهره وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي مصوب تيرماه سال 1389 مجلس شوراي اسلامي ، كليه تراكتورها و كمباين هاي كشاورزي با عمر كمتر از 25 سال كه فاقد شماره انتظامي مي باشد ، موظف هستند تا اسفندماه سال جاري نسبت به شماره گذاري وسيله خود اقدام نمايند. بديهي است از ابتداي اسفندماه سال جاري، تحويل سوخت به تراكتورها و كمباين هاي فاقد پلاك انجام نخواهد شد. متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به مراكز جهاد كشاورزي محل فعاليت خود مراجعه و در اسرع وقت نسبت به تشكيل پرونده شماره گذاري اقدام نمايند.  

کشاورزان محترم
با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

 
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 44361

عالی : 94%
خوب : 5%
متوسط : 1%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 241
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 241

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 20128254
Visitors بازديد هاي امروز: 4355
Visitors بازديد هاي ديروز: 5405

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1397/09/25 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا